DF40C-100DS-0.4V(51) - SMT 100-pin 0.4mm connector for Raspberry Pi CM4
search
ID: 585041
zł8.63
Tax included
zł7.02 tax excl.
100-pin connector (socket) for Raspberry Pi CM4 modules. 0.4 mm pitch, 1.45 mm height
24h
Available
Available quantity: 656
Description
100-pin connector (socket) for Raspberry Pi CM4 modules. The pins are spaced with a 0.4 mm pitch, and the connector is 1.45 mm high. Intended for SMT assembly. It allows you to create your own base board for Raspberry Pi CM4.
Features
  • Number of pins: 100
  • Rester: 0.4 mm
  • Height: 1.45 mm
  • Width: 2.88 mm
  • Length: 22.6 mm