The Step-Up / Step-Down S18V20F12 inverter module has a 12 V output voltage with a wide input voltage range of 3 ... 30V. The maximum current load of the module is 2 A. The converter achieves a standard efficiency of 80 ... 90% at similar values of input and output voltage.