Step-Down converter module D36V50F12 with an output voltage of 12 V and an input voltage from 13.3 to 50 V. The maximum current load of the module is from 2.3 to 6.5 A and depends on the input voltage. The inverter achieves standard efficiency above 80-95%, which is dependent on the input voltage and load. The module is protected against reverse polarity, overheating, overload and short circuit.
Data sheet
The Step-Up Buck Voltage Regulator module with adjustable output voltage in range of 4-25V with a input voltage range of 1.5-16V and a maximum output current of 2A. Pololu 799